Juhiks saamine

Juhiks saamine

Julie Zhuo

Tõlkija: Kaja Riikoja

„Meie tiim kasvab, selgitas ülemus. Me vajame veel üht juhti ja sina saad kõigiga läbi. Mis sa arvad?“ Nõnda kõlas Julie Zhuo ülemuse põhjendus, miks just temast peaks saama kujundusmeeskonna juht Harvardi nohikute poolt käima lükatud idufirmas, mille suvepäevad mahtunuks siis veel kenasti tagaaeda ära. Kuigi Julie toonased teadmised juhtimisest piirdusid kahe sõnaga – koosolekud ja ametikõrgendus –, võttis ta selle väljakutse ilma pikema jututa vastu.

Alles hiljem hakkas ta öeldu üle järele mõtlema. Ma saan kõigiga läbi. Juhtimine tähendab ju kindlasti enamat kui ainult seda!? Kuid mida?

Facebookis praktikandina alustanud Julie Zhuo on nüüdseks Sillicon Valley üks tunnustatumaid tippjuhte. Ta tunnistab, et kõige kirkamad õppetunnid on tulnud läbi tehtud vigade, mida on jagunud ohtralt. Kuid elu käibki nii – sa saad oma valusad vitsad kätte, et järgmine kord teisiti, kui veab, paremini teha. Mida ja kuidas, just sellest raamat „Juhiks saamine“ räägibki.

Zhuo on nüüdseks veendunud, et heaks juhiks mitte ei sünnita, vaid kasvatakse. Tema raamat kirjeldab teekonda, kuidas lõputute hirmude ning kahtluste kiuste enesekindlaks juhiks saada.

Kui Zhuo käest oleks enne tema juhiks saamist küsitud, mida see töö endast kujutab, vastanuks ta:

JUHI TÖÖ ON ...

kohtuda alluvatega, et aidata neil probleeme lahendada
anda tagasisidet, mis on hästi ja mis mitte
selgitada välja, keda tuleks edutada ja keda vallandada


Zhuo tänane, parandatud versioon ütleb aga, et:

JUHI TÖÖ ON ...

luua hästitoimiv meeskond
toetada alluvaid nende karjäärieesmärkide saavutamisel
luua protsessid, et töö sujuks ja oleks tõhus


Haaravalt kirjutatud „Juhiks saamine“ on õpetlik teejuht sellest, kuidas tippjuhiks kujuneda.

Eeldatav lugemisaeg: 7 t 42 min

Samast kategooriast