07.02-15.06.2024 toimub e-raamatukogu ELLU lugemisbingo. Loe lähemalt siit.
Pimenägemine

Pimenägemine

Matt Johnson, Prince Ghuman

Tõlkija: Ave Põlenik

Miks maitseb vein paremini, kui peame seda kalliks? Miks hindame originaalteoseid kõrgemalt kui nende koopiaid? „Pimenägemine“ on neuroteaduse ning vürtsikate turundusnäidete laineharjal kulgev lustakas reis tarbimiskäitumise maailma.

Brändilogod, mida näeme; kuulutused, millest uudisvoos mööda kerime; reklaamid, mis ekraanilt vastu kumavad; rakendused, mida igapäevaselt kasutame – need on kõigest tarbimismaailma nähtavaks kihiks. Teine, sügavam kiht, on aga hoolega kujundatud nõnda, et see kasutaks ära aju kummalist toimimist, mis mõjutab meid ilma meie teadmise või nõusolekuta.

Neuroteadlane Matt A. Johnson ja turundaja Prince Ghuman heidavad valgust aju ja tarbimise sügavatele vastasmõjudele. Nad annavad turunduse vaatenurgast ülevaate mälestuste ja kogemuste, naudingu ja valu, emotsiooni ja loogika, taju ja tegelikkuse, tähelepanu, otsuselangetuse, sõltuvuse, uudsuse, sümpaatia, empaatia, suhtluse ja teadvustamata sõnumite edastamise neuroteadusest. Teisisõnu, kuidas toimib aju ning kuidas brändid seda ära kasutavad.

Tandem väidab, et meie taju on ekslik: me ei koge maailma päris nii, nagu see tegelikult on, mängides turundajatele kätte ideaalse võimaluse. Selle paremaks mõistmiseks sukelduvad autorid viisidesse, kuidas konstrueerib aju meie kogemust igapäevaelust. Maitseb ju koeratoit hõrgult üksnes siis, kui panna sööjat uskuma, et tegemist on jumaliku pâté’ga. Uuringud, muide, näitavad, et selle kulinaarse eksiarvamuseni on vägagi lihtne jõuda.

Tempokas, nutikas ja haarav „Pimenägemine“ heidab uut valgust sügavalt juurdunud uskumustele ja mõttemustritele, mida brändid eelistuste loomiseks osavalt jälgivad. Johnson ja Ghuman põimivad teadusuuringute tulemused suurepärasteks lugudeks, pakkudes pidevalt orki lendavale tarbijale, väsimatule turundajale või muidu neuro-uudishimulikule piisavalt materjali, mida pureda.

Arvustused

Merle Viirmaa, turundusjuhtide arenguprogrammi õppejõud, EBS Executive Education

„Pimenägemine” on meisterlik, tempokas ja kohati humoorikas raamat põhjustest, miks ja kuidas me tarbime. Autorid põimivad neuroteaduse ja psühholoogia uusimad teadmised tänapäevaste praktiliste näidetega. Kohustuslik lugemine turundajale, samuti neile, kes tahavad paremini mõista maailma enda ümber ja psühholoogilisi jõude, mis seda mõjutavad. Silmi avav ning paeluv lugemine!

Helis Tõnise, Eviani brändijuht Baltikumis ja Soomes

Miks me eelistame pigem kallimat veini või oleme lojaalsed kindlale automargile? Raamatu autorid teevad teaduslike uuringute ja eluliste näidetenajal selgeks, kuidas tekivad inimese ajus assotsiatsioonid ning miks me eelistame üht brändi teisele. Suurepärane õpik sellest, kuidas ehitada brändile edulugu!

Eeldatav lugemisaeg: 9 t 41 min
E-raamatu eelvaade

Pole saadaval

  • Pole saadaval
  • 21 päeva