Nõnda ma investeerin börsiaktsiatesse. Teejuht noortele

Nõnda ma investeerin börsiaktsiatesse. Teejuht noortele

Seppo Saario

Tõlkija: Olavi Teppan

Ühel külaskäigul hakkasid kooliealised pojapojad uurima, mis imeloom see börs õigupoolest on, kirjutab Seppo Saario „Nõnda ma investeerin börsiaktsiatesse. Teejuht noortele“ sissejuhatuses. Saanud alusteadmised, kuidas aktsiatesse investeerida, vaimustusid nad mõttest, et igaüks võib jõukust kasvatada ning seeläbi oma unistused ellu viia.

Noortele investeerimishuvilistele mõeldud raamatu moto on suuresti analoogne Saario menuteosega „Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse“: esmatähtis on leida tasuvaid kasvuettevõtteid, osta nende aktsiaid ja anda aega. Omanikutulu toob märkimisväärse majandusliku kindlustunde, muudab rahaliselt sõltumatuks ja võimaldab järgida soovitud elustiili, innustab Saario noori juba varakult oma tulevase finantsvabaduse peale mõtlema.

Ta kinnitab, et ka väikese sissetulekuga saab kapitali koguda, kui vaid targalt tegutseda ning pisikeste sammudega edasi liikuda. „Kui olin koolipoisina esimest korda suvel tööl endale raha teenimas, ütles mu pangaametnikust ema, et olgu sissetulek väike või suur, tuleb osa sellest alati kõrvale panna. Kui sa ei õpi distsiplineeritult elama, siis jääd ikka ja jälle rahahätta. Naudi elu nüüd ja kohe, aga niimoodi, et saaksid seda ka tulevikus nautida.“ Finantsvabadus ei taandu üksnes sissetuleku suurusele, küsimus on ka suhtumises, visaduses ja tahtejõus.

Raamat aitab noorel lugejal välja töötada investeerimisstrateegia, mida rakendada kogu elu: suurendada oma parimat investeeringut kümnekordselt iga kümne aasta tagant. Lisaks pakub vanameister kakskümmend igihaljast börsivihjet, mida tasub kindlasti kõrva taha panna.

Arvustused

Mikk Pedaja, noor investor

Arvasin, et investeerimine on nii keeruline ja raske teema, et seda oskab vaid teatud seltskond. Seda hetkeni, mil lugesin Seppo raamatut. Ta kirjutab väga lihtsalt ja arusaadavalt – nii, et isegi sinu vanaema saab aru – kõigest, mis on noorele investorile oluline teada. Soome näidete põhjal seletab ta lahti kogu majanduse ja miks on seda kasulik mõista. Kui tahad alustada investeerimisega, alusta siit, sest Seppo kogemuste põhjal koostatud 20 näpunäidet aitavad sind saada börsimiljonäriks. Ja see pole nali!

Raido Tõnisson, LHV nooremanalüütik

Noortele mõeldud raamatus jagab Soome investeerimisguru õpetusi ja näpunäiteid, kuidas ta ise noore aktsiainvestorina tänapäeva majanduses investeeriks. Uued trendid, nagu digiteerumine, plokiahelad, iduinvesteerimine ja krüptorahad, on hävitamas vanamoodsaid tööstus- ja teenindusvaldkondi, avades samas suurepäraseid võimalusi. Näidete toomisel on Saario tuginenud oma kodubörsile ehk Helsingi turule, kus nii mõnigi ettevõte on kasvanud üle maailma tuntuks.

Eeldatav lugemisaeg: 2 t 16 min

Samast kategooriast