Eduka investori taskuraamat

Eduka investori taskuraamat

Joel Greenblatt

Tõlkija: Olavi Teppan

Finantsmaailm, eriti aktsiaturud, on paljudele heidutavad. Ometi mängivad investeerimisotsused olulist rolli selles, milline saab olema meie kindlustunne ja pensionipõlv ning kuidas suudame oma lähedaste eest hoolt kanda. „Eduka investori taskuraamat“ selgitab, kuidas Greenblatti maagilise valemiga liigseid riske võtmata turgu ületada.

Greenblatt tunnistab, et raamat sündis suuresti soovist teha oma viiele lapsele tavapärasest sisukam kingitus. „Samuti mõtlesin, et kui ma oskan seletada, kuidas raha teenida, nii et isegi mu lapsed saavad sellest aru, siis oskan ma seda õpetada enam-vähem kõigile.“ Kuigi raamatu kontseptsioonid võivad tunduda lihtsad – rafineeritud investorile ehk liigagi –, on iga samm sel teekonnal asja pärast. Lugemisvaev saab kõigile tasutud, sest klaariks saab nii mõndagi. Muu hulgas ka see:

Kuidas vaadelda aktsiaturgu?
Miks ei ole valdav osa professionaale ja erainvestoreid edukad?
Kuidas leida häid ettevõtteid soodsa hinnaga?
Kuidas ületada turgu täiesti iseseisvalt?

Raamatu lisad on neile, kelle rahandusalased teadmised küündivad keskmisest kõrgemale tasemele. Samas ei pea neid tingimata lugema, et mõista ja rakendada selles menukis kirjeldatud meetodeid. Greenblatt on kindel, et selleks pole vaja ärijuhtimise magistrikraadi, et turgu ületad: arvukate keeruliste valemite ja majandusterminite tundmine ei anna suurt midagi juurde. „Eduka investori taskuraamatu“ lihtsatest kontseptsioonidest piisab täiesti, on enam kui 30 aastat professionaalse investorina ja 14 aastat Ivy League’i ärikoolis õppejõuna tegutsenud Greenblatt veendunud.

Arvustus

Raido Tõnisson, LHV analüütik

Järjepidev turu keskmisest kõrgem tootlus on tõeliseks katsumuseks, ka professionaalsetele investoritele. Ometi võib Joel Greenblatti maagiline valem, mis selekteerib välja parima kapitali tasuvuse ja suurima tõusuruumiga aktsiad, tuua tavainvestorile suurepäraseid tulemusi, kui vaid valemit pikaajaliselt järgida ning selle toimimisse uskuda. Lugematul hulgal erinevate investeerimisstrateegiate virvarris on juba aastakümneid toiminud Greenblatti maagilise valemi kontseptsioon lihtsasti mõistetav ka neile, kes pole aktsiaturgudega varasemalt kokku puutunud.

Eeldatav lugemisaeg: 4 t 15 min