Haara ohjad!

Haara ohjad!

Rick Pastoor

Tõlkija: Eha Mäesalu

Pole vahet, kas oled üliõpilane, tegevjuht, ametnik või president, äsja uuele töökohale asunud või vana kala, sul on igal nädalal kasutada täpselt seitse 24-tunni pikkust päeva. Tahad saada väiksema vaevaga rohkem tehtud? Ära vaata, kui palju sul on aega, vaata, kuidas sa seda kasutad, ütleb raamatu „Haara ohjad!“ autor Rick Pastoor.

Kui mõelda, kui suurt rolli mängib meie elus töö, on kummaline, et meile ei õpetata, kuidas seda teha. Justkui peaksid kõik iseenesestmõistetavalt teadma, kuidas seada prioriteete, teha häid plaane ja saada hakkama kiire tempoga. Tegelikkuses ei kipu aga tööasjad minema päris nii nagu peaks. Nädal on vaevalt alanud, kuid juba oled omadega maas: postkast ja kalender on totaalselt umbes ning tegemata tööde nimekiri pikem kui lohesaba. Rabad küll kõvasti tööd, aga kas teed ka edusamme?

Pastoor ei erguta sind tempot maha võtma ega oma ambitsioone kohitsema, vaid aitab sul sinu käsutuses oleva ajaga teadlikumalt ümber käia. Ta selgitab, millele strateegilisel hetkel vunki juurde anda ning mis jätta külma kõhuga tegemata. Kuid juttu tuleb ka muust.

Kuidas strateegiliselt töötada ja haarata töötundide üle parem kontroll?
Kuidas saada hakkama kõikvõimalike ootamatustega?
Kuidas strateegiliselt mõelda ning teisi kuulata?
Kuidas kasutada kalendrit, ülesannete nimekirja ja e-postkasti, et teha tööd kiiremini ja paremini?
Kuidas mõelda välja, mida sa tegelikult tahad?
Kuidas eesmärkidega aastaplaani koostada ning selle teostuseni jõuda?  
Kuidas jääda iseendaks, aga olla seejuures parem?
Kirsiks tordil on asjade lõpule viimise tehnika: iganädalased kohtumised vastutuspartneriga.

Arvustus

Jaanika Jaarman, koolitaja

Tõhus ja produktiivne töö ei tähenda tingimata rohkem aega ja vaeva, pigem paremat ajajuhtimist, teadlikumat keskendumist ja tervislikumaid tööharjumusi. Rick Pastoori nauditav, praktiline, värvikate eluliste näidetega „Haara ohjad!“ kinnitab, et tööd saab teha nutikalt ja tulemuslikult, ilma et see kahjustaks tervist või suhteid teistega, ning igaüks saab seda võimekust endas ise arendada. Selleks pole vaja teha muud kui võtta appi tema kättevõtmise meetod.

Eeldatav lugemisaeg: 7 t 26 min
E-raamatu eelvaade

Hetkel välja laenatud

  • 16.06.2023
  • 21 päeva

Samast kategooriast