07.02-15.06.2024 toimub e-raamatukogu ELLU lugemisbingo. Loe lähemalt siit.
Nullpunkt

Nullpunkt

Margus Karu

„Nullpunkt” on aus ja ilustamata romaan 21. sajandi algusaastate Eesti koolinoorte elust. Peategelasel, probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesel õnnestub end ühte Tallinna eliitkooli sisse rääkida, kuid peagi avastab eluterve ja hea huumorimeelega poiss eneselegi üllatuseks, et erinevate kokkusattumuste tõttu on ta klassikaaslaste poolt jõuliselt heidikustaatusse tagandatud ning tema ees seisab vankumatu sotsiaalne blokaad. Esialgu proovib Johannes küll enda mainet päästa, kuid nagu rabalaukas üksinda rappides vajub üha sügavamale ja sügavamale, kuni põhja enam pole ja lootust ei paista. Kui tema elupüramiidi kolm peamist tahku – kodu, sõbrad ja kool – kokku vajuvad, avastab poiss, et elu ei ole sellisena enam elamist väärt ning nurkasurutuna, emotsionaalselt ja füüsiliselt läbiklobituna mõistab, et tal ei ole enam midagi kaotada. Ta jõuab nullpunkti. Ta ei taha enam elada, kuid leiab end kogudes enesetapule alternatiivse lahenduse: ta hakkab enda elu looma selliseks nagu ise tahab. Johannes ei proovi muuta tingimusi enda ümber, vaid kohandab ennast just selliseks, nagu vaja. Ta töötab välja skeemi, kuidas saavutada populaarsus ja aktsepteeritus ning hakkab seda mineviku survest ja oleviku löökidest hoolimata jõuliselt rakendama.

Margus Karu (1984–2017) oli armastatud noortekirjanik. Ta õppis filmirežii erialal ja töötas reklaami- ja filmiprodutsendina ning reklaamtekstide kirjutajana. Margus Karu romaani “Nullpunkt” esmatükk ilmus 2010. aastal. Romaan ostutus väga populaarseks. 2011. aasta sügisel esietendus Rakvere teatris raamatu järgi samanimeline teatrietendus ning 2014. aastal valmis romaanist täispikk mängufilm.
Margus Karu kirjutatud on ka romaan "Täna on täna ja forever on forever" (2015) ja lasteraamat "Hobune Henry unenägu" (2017).

Raamatu esmatrüki väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital

Eeldatav lugemisaeg: 10 t 29 min

Samast kategooriast