21 kirja elust ja selle väljakutsetest

21 kirja elust ja selle väljakutsetest

Charles Handy

Tõlkija: Riina Jesmin

Charles Handy on üks tänapäeva tuntumaid filosoofe. Tema juhtimisraamatud − sealhulgas „Understanding Organizations and Gods of Management“ − on muutnud meie suhtumist ärisse. Tema teosed laiematel teemadel – nagu „Beyond Certainty and The Second Curve“ – on muutnud meie suhtumist ühiskonda.

„21 kirja elust ja selle väljakutetest“ kirjutas Charles Handy algselt oma lapselastele mõeldes. Ta heidab pilgu tulevikku ja arutleb, milliste väljakutsete ja võimalustega järgmine põlvkond silmitsi seisab. Kuidas tulevad inimesed muutustega toime maailmas, kus vanad tõekspidamised enam ei kehti? Millised eesmärgid tuleks endale seada? Kuidas leida oma elule mõte ja kuidas end toestada?

Charles Handy esitab selles raamatus küsimusi, mida igaüks peaks endale esitama, ja suunab meid vastuste suunas.

Raamatu sissejuhatuses kirjutab Charles Handy: „Ma ei tundnud oma kumbagi vanaisa. Nad surid enne, kui mina sündisin. Mõnikord juurdlen, mida nad oleksid öelnud, kui nad oleksid kirjutanud mulle kakskümmend üks kirja. Mu ema isa, minu nimekaim Charles, oli insener, ja nagu mulle on räägitud, oli tal hea huumorimeel. Tema ülesandeks oli vaadata kogu Iirimaa tuletornide järele. Tuletorn, oleks ta võinud öelda, peab su teed valgustama ja takistama sind karile jooksmast, just nagu need kirjad. Neis tuletornides pole enam inimesi. Majakavahid ja nende lapsed pidid mingi muu tegevusala leidma. Kui mu vanaisa praegu veel elus oleks, võinuks ta muheldes öelda: „Teate, see ongi elu, seesama, ainult teistsugune.” Aga mis jääb samaks ja mis muutub? See on küsimus, mida mu kirjad lahkavad.“

Eeldatav lugemisaeg: 4 t 12 min

Samast kategooriast