07.02-15.06.2024 toimub e-raamatukogu ELLU lugemisbingo. Loe lähemalt siit.
Internaat

Internaat

Serhi Žadan

Tõlkija: Veronika Einberg

Ühes Donbassi alevis töötav noor ukraina keele õpetaja Paša läheb koju tooma oma naaberlinna internaatkooli pandud 13-aastast õepoega, sest eelmisel aastal alanud sõja lahingud on juba koolini jõudnud. Sellest saab kolmepäevane ellujäämisretk.

Serhi Žadan kirjeldab uskumatult võimsalt, kuidas kunagine tuttav maastik muutub apokalüptiliseks keskkonnaks. Ta jutustab inimestest, kes astuvad hirmule ja hävingule vastu enesekehtestamise ja vastutustundega.

Serhi Žadan (snd 1974) on Ukraina kirjanik, tõlkija, muusik ja kodanikuaktivist. Ta on Ukraina noorema põlvkonna kirjanikest üks tuntumaid. Žadani esimene romaan „Depeche Mode“ (2004) ilmus 2020. aastal Loomingu Raamatukogus ja 2022. aastal selle kuldsarjas. 2010. aastal ilmunud romaan „Vorošilovgrad“ on võitnud mitmeid auhindu ja selle põhjal on valminud mängufilm „Metsikud väljad“.
Oma bändiga Žadan i Sobaki on ta esinenud ka Tallinnas.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital

Arvustus

Sofi Oksanen, Literary Hub

Serhi Žadani keeles on imeline rütmitaju ja musikaalsus ... Žadan on metafooride meister ja ta loob tavalistest lahingutsoonis elavatest inimestest väga elavaid portreesid. Tema kirjanduslik anne särab selles romaanis nagu sünged tähed vaikuse ja sõjamüraga maalitud linnamaastiku kohal.

Eeldatav lugemisaeg: 9 t 17 min

Samast kategooriast