Hõbedatee

Hõbedatee

Stina Jackson

Tõlkija: Mari Jesmin

Kolm aastat tagasi kadus Põhja-Rootsis jäljetult Lelle seitsmeteistaastane tütar Lina. Juba kolm aastat sõidab Lelle valgetel suveöödel autoga ringi ja otsib meeleheitlikult oma tütart. Ta sõidab mööda 95. maanteed, mida kutsutakse Hõbedateeks.

Väikesesse Glimmersträski asulasse saabub Meja koos oma emaga, kes loodab alustada uut elu. Meja on sama vana kui Lelle tütar siis, kui too kadus. Kuid see hüljatud paik on Meja jaoks ohtlik.

Sügispimeduse saabumine seob Lelle ja Meja saatuse, ning kui veel üks tüdruk kaob, põimuvad nende elud kummitavalt ja traagiliselt igaveseks ühte.

„Hõbedatee” on meeleolukas ja liigutav põnevuslugu sellest, kuidas suuta ka kõige süngemal ajal tugev olla.

https://www.thebooktrail.com/book-trails/the-silver-road-stina-jackson/

Stina Jackson (snd 1983) on pärit Rootsist Skellefteåst. Rohkem kui kümme aastat tagasi siirdus ta USAsse Denverisse. „Hõbedatee“ on Jacksoni debüütromaan, see tegi temast Põhjamaade põnevuskirjanduse tõusva tähe. Teos valiti 2018. aastal Rootsi parimaks kriminaalromaaniks.

"Kui see raamat ei võida vähemalt Rootsi Krimikirjanike Akadeemia debüüdi auhinda ja sellest ei tehta Netflixi seeriali ... siis pean ma andma talle Åsa Larssoni auhinna."

Arvustused

Åsa Larsson

"Kui see raamat ei võida vähemalt Rootsi Krimikirjanike Akadeemia debüüdi auhinda ja sellest ei tehta Netflixi seeriali ... siis pean ma andma talle Åsa Larssoni auhinna." —Åsa Larsson, Rebecka Martinssoni raamatute autor

Ali Land

„Mulle meeldis tõesti "Hõbedatee". Kogu kummaline, joovastav õhkkond, mida pingestab lõputute Põhjamaiste ööde valgus, mis on teravas vastuolus perekondade süngusega, kellest lugu räägib. Suur lugemine."

Leif GW Persson

„Vaikselt räägitud lugu, mis on ka põnev. See on uskumatult hästi kirjutatud. /… / Soovitan seda."

Lina Bengtsdotter

„Mulle meeldib selle raamatu juures kõik. Jackson on autor, kes teab kuidas ühendada pinget sügavusega. See on ilus, melanhoolne ja hästi kirjutatud."

Camilla Grebe

"Parim krimidebüüt, mida ma olen lugenud. Sugestiivne, psühholoogiliselt tundlik ja järeleandmatult põnev."

E-raamatu eelvaade

Pole saadaval

  • Pole saadaval
  • 21 päeva

Samast kategooriast