Mõrv suhkruküpsistega

Joanne Fluke

Tõlkija: Krista Eek

Kujundanud Liis Karu

Kirjastus Tänapäev, 2020Jõulupidustuste traditsioonid on Minnesotas kahtlemata suure au sees ja Lake Edeni väikelinna elanikud on asunud Hannah Swenseni juhtimisel isukalt pühadeks ettevalmistusi tegema. Linna iga-aastane jõulupidu on viimaseks võimaluseks testida retsepte, mille Hannah on kokaraamatu „Lake Edeni jõulutoidud“ tarbeks kokku kogunud.
Hiljaaegu abielu lahutanud Martin Dubinski saabub linnarahva ühisele jõuluõhtusöögile oma uue sädeleva abikaasa, Las Vegase endise tantsutüdrukuga, kel üll kallis karusnahast kasukas. Martini esimene naine paistab sellesse suhtuvat täieliku ükskõiksusega, ta on täpselt sama külm ja kange kui peolistele pakutav munaliköör. Kui aga magustoidulaualt kaob Hannah’ ema vanaaegne tordinuga ning see leitakse uue – ja selleks ajaks juba siitilmast lahkunud – proua Dubinski rinnust, kipub pidu rööbastelt maha jooksma.
Lumetormi tõttu on peolised seltsimajas lõksus ja Hannah on sunnitud tapja leidmiseks proovile panema kõik oma uurimisoskused ning kasutama kõiki käepäraseid vahendeid – ehk pooli Lake Edeni elanikke. Lumehangede kasvades tuleb tal välja kaevata kõik juhtlõngad ja veenduda, et valged jõulud ei tooks rohkem halbu uudiseid ...

Eeldatav lugemisaeg: 8 t 35 min